Ouvir o texto...

quinta-feira, 5 de março de 2015

Майдану співробітники Національного музею літератури України чітко виявили свою громадянську позицію власною участю мистецька підтримка, розмаїття патріотичних програм, акцій, виставок, які може запропонувати своїм відвідувачам наш музей.


У музеї відбулась велика благодійна акція “На цій землі нас не здолать!”

З перших днів існування Майдану співробітники Національного музею літератури України чітко виявили свою громадянську позицію власною участю у ньому і при цьому переконувалися, наскільки в цей буремний час людям потрібна мистецька підтримка, розмаїття патріотичних програм, акцій, виставок, які може запропонувати своїм відвідувачам наш музей.

Національний музей літератури України

Скажімо, наприкінці минулого року, почувши в телевізійних новинах, що у Івано-Франківську художник Роман Бончук пише великоформатне полотно-триптих, присвячене пам’яті героїв Небесної Сотні, співробітники музею звернулись з пропозицією до нього про співпрацю. Ікона-триптих митця композиційно зображує ворота до раю, де полеглих 78 героїв (на той час була така кількість загиблих) бере під своє вічне крило Божа Мати. Події, герої, увічнені на картині, – це пекуча рана, яка ще довго ятритиме наші розум і серце, яка житиме в пам’яті багатьох поколінь як безпрецедентний злочин аморальної влади щодо власного народу.

На продовження теми боротьби за незалежність і цілісність України та увічнення пам’яті загиблих у музеї відбулася художня виставка «Обрані часом» академіка Володимира Слєпченка. Центральною композицією її була інсталяція палаючого Майдану, над яким у небо підіймаються загиблі воїни – лебеді. Ми вкотре переконалися, що за сьогоднішніх трагічних для нашої держави обставин народ стихійно, добровільно об’єднався в одну монолітну силу – оборонців своєї Батьківщини.

Сьогодні, як ніколи, ми осягаємо уроки нашої історії, уроки діяльного добра, активного милосердя. Воїнами Добра називають волонтерів, чий рух так широко розгорнувся в Україні з початком Революції гідності та воєнних дій на Сході нашої країни. Фактично волонтери першими взяли на себе функції держави щодо забезпечення найнеобхіднішим наших воїнів, госпіталів, переселенців. За даними соціологів, 78 % (!) українців чим можуть допомагають нашим воїнам, усім людям, які безпосередньо постраждали під час цих подій. Отже, маленькими справами кожного з волонтерів вершиться наша така бажана перемога над ворогом.

Тож цілком природно, що найбільш масовою у музеї стала благодійна акція, організована спільно з письменниками, народними майстрами, акторами, художниками, науковцями, яка відбулася 28 жовтня 2014 року – «На цій землі нас не здолать!». Учасниками акції стали письменники Марія Морозенко, Ірен Роздобудько, Леся Воронина, Оксана Кротюк, Світлана Прудник, Анжеліка Рудницька та багато інших друзів музею. Приєдналися працівники видавництв, центрів дитячої творчості, народні умільці, працівники засобів масової інформації. Зароблені кошти – 14 500 гривень – передали у військовий госпіталь для тяжко пораненого молодого офіцера Національної гвардії Володимира Гери.


Відкриття благодійного аукціону “На цій землі нас не здолать!” 25 лютого

Така сама, тільки ще більш велелюдна, благодійна акція відбулася у Національному музеї літератури України і 25 лютого. Першу частину її – «Молімося за неньку-Україну та за її солдат!» – відкрили народні майстри Київщини, аматорські мистецькі колективи, зокрема чоловічий хор «Ясени», ансамбль народних інструментів «Барви України» Ірпінського міського будинку культури, аматорський хор «Лісова пісня» с. Лісники Києво-Святошинського району. Учасники акції збирали кошти на допомогу бійцям АТО, проводилася лотерея, аукціон, кошти від яких також поповнили благодійну скриньку.

Волотери презентують Кікімору, яку передадуть на передову

Цей пам’ятний день продовжився благодійною акцією «На цій землі нас не здолать!». Десятки лотів – книг, картин, вишивок, ілюстрацій до книг, дитячих журналів, ікон, кондитерських виробів тощо було запропоновано присутнім для поповнення благодійної скриньки. Національна спілка письменників, видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Старого Лева», «Махаон-Україна», «Веселка», «Ярославів вал», «Пульсари» та ряд інших, наші добрі друзі-письменники Марійка Морозенко, Леся Воронина, Ірен Роздобудько, Лариса Ніцой, Валентина Давиденко, Олена Кротюк, Ігор Жук та інші майстри слова не тільки надали для аукціону свої твори, а й самі взяли участь у ньому. 

Не менш активно долучилися до цієї добродійної акції і художники, з якими давно й плідно співпрацює наш музей: Володимир Гарбуз, Володимир Слєпцов, Микола Шелест, Петро Смиковський, Володимир та Катерина Штанко, Анжеліка Рудницька, Наталя Кучер, Галина Дигас, Надія Боєчко, художники творчого об’єднання «Вертикаль». Надали дитячі роботи вихованці школи-інтернату №6, спеціалізованих шкіл №53, 194 та 47, Гореницька ЗОШ Києво-Святошинського району. Діти власноруч виготовили для бійців АТО іграшкові танки, літаки, намагаючись у такий спосіб підтримати бойовий дух наших воїнів. 

Долучився до акції благодійний фонд «Серце до серця» (голова координаційної ради Леонід Соколов). Виступив також дитячий хор «Зернятко» (керівник Раїса Заклецька), співаки Володимир Гонський, у чиєму виконанні, зокрема, звучала на Майдані пісня-реквієм «Пливе кача», Надія Боянівська та Володимир Самайда, Ігор Якубівський, актриса Галина Стефанова та інші митці, які своїм талантом докладають максимум зусиль до формування у нас, нашій свідомості почуття причетності до якісного перетворення нашого суспільства.

Військові та медики-волонтери теж відвідали наш захід

Під час цієї пам’ятної акції було зібрано понад 10 000 гривень, які будуть передані захисникам нашої Вітчизни.

Галина Стефанова декламує вірші

Воломир Гонський співає пісню “Пливе кача…”

Наталка Кучар проводить аукціон картин


Отже, сьогодні, у цей складний час, музей став не просто місцем спілкування небайдужих, патріотично налаштованих людей, а й активно згуртовує тих, хто прагне конкретних дій. Уже кілька місяців у музеї наші співробітники, відвідувачі та волонтери 4-ої сотні «Четверта вежа» плетуть маскувальні сітки для воїнів АТО. Понад 700 метрів їх уже передано бійцям на Сході. Для нас важливо, щоб кожний відвідувач Національного музею літератури України, незалежно від віку, зайняв активну громадянську позицію, особистою участю долучився до доброчинних акцій, які стали новою реальністю нашого буремного сьогодення.

Музейна лотерея

Аукціон смаколиків

fonte: @edisonmariotti #edisonmariotti http://museumlit.org.ua/?p=2793

Nenhum comentário:

Postar um comentário